👉 Můj známý pan Petr je kuchař, má manželku a tři děti. Je krásný slunečný den, ideální na romantickou vyjížďku na motorce. Minulou sobotu se rozhodl, že pojede na chalupu na Vranov, jen tak na otočku, na své motorce Honda. Cesta byla pohodová, klidná doprava, krásné vyhlídky do přírody. Petr na chalupu dojel v pořádku, dal si kávičku, udělal nějakou lehkou údržbu a odpočíval.

❌Cesta nazpět taky nasvědčovala tomu, že proběhne bez komplikací. Bohužel asi kilometr před dojezdem domů se to stalo. Na světelné křižovatce svítila zelená. Petr ji chtěl projet a lehce zrychlil. Najednou blikla oranžová a Petr ještě víc zrychlil, ale když mu došlo, že to nestihne, tak prudce zabrzdil. Bohužel motorka dostala smyk a celou svou vahou přes 400kg na něj spadla. Petr, zavalený motorkou, klouzal po asfaltu dalších 50m. Následky?

🍀Petr to přežil, je při smyslech. Nikoho nezranil, jen sebe. Otevřená zlomenina holení kosti, která prošla kolenem. Je rozdrcené. Zlomené všechny prsty na levé noze. Rozdrcený levý ramenní kloub. Nyní má za sebou dvě operace nohy a ještě jedna ho čeká. S rozdrceným ramenem si zatím lékaři neví rady.

💪Minimálně rok bude rehabilitovat a učit se znovu chodit. Bude mít trvalé následky. Rodina ztratí velkou část příjmů. Jediným zdrojem bude výplata manželky a nemocenská Petra, vypočítaná z minimální mzdy. Něco málo dostane z pojistky, kterou měl historicky uzavřenou a jsou na ní minimální pojistné částky. Pojišťovna ještě může uplatnit výluku za úraz na motorce.

🙏Nemusíme být zrovna motorkáři, kde pravděpodobnost úrazu je velmi vysoká. Petrovi nemůžeme teď pomoct. Můžeme mu jen popřát brzké uzdravení a návrat do běžného života. I v běžném životě se však stávají situace, které nečekáme.

🦉Základním pilířem komplexního finančního plánu, je správné nastavení pojištění zdravotních rizik. Naši klienti chápou, že je důležité zajistit finance pro nenadálé situace. Chce to opravdu dobře promyslet a propočítat. V následujících třech dnech popíšu principy, jak na to.

❤️Good luck. https://muhlhandl.cz/finance/

❤️David M.❤️