Za poslední tři měsíc jsem měl desítky jednání na téma finance a kariéra. Jeden z hlavních postřehů je, že naše konkurenceschopnost proti jiným zemím je slabá. 

👉 Například od klientů, kteří pracují na zahraničních zakázkách nebo v zahraničních neevropských firmách mám informace, jak prohráváme výběrová řízení na stavby zabezpečovacího zařízení železnic. Jak nás Čína drtí v automobilovém průmyslu, nebo jak se výroba některých zásadních léčiv stěhuje z evropy za oceán. A jak firmy, aby byly konkurenceschopnější, snižují náklady na lidské zdroje a nahrazují je automatizací, modernějšími technologiemi a umělou inteligenci. 

🔥 Všichni kolem nás jsou mnohem lépe organizovaní, technologicky zdatnější, ekonomicky silnější a mají mnohem kvalitnější lidské zdroje, lepší odborníky a obchodníky. Mají větší odhodlání a jsou více vytrvalí “dobýt svět”, než my tady v ČR. 

🚧 Očekávám tedy, že další krizí, která přijde, bude NEZAMĚSTNANOST českého a evropského národa. Co s tím?… Pokud se nechceme stát pouze otroky okolního světa, tak je tu několik věcí, na kterých musíme zapracovat a stát se lídry v tom, co je nám přirozené. Lenost, vymlouvání se, stěžování si, přežívání z měsíce na měsíc, TO NENÍ! 

✅ ZAHODIT své EGO,  MALOST a VLASTNÍ PROSPĚCH

✅ POJMENOVAT a UPLATŇOVAT své HODNOTY a ZÁSADY

✅ Začít se DÍVAT na věci Z NADHLEDU, víc do BUDOUCNOSTI

✅ DEFINOVAT své VIZE

✅ OBJEVIT svůj TALENT

✅ POSTAVIT na něm SVOU EXISTENCI a SLUŽBU

✅ ZLEPŠOVAT SE v komunikačních a dalších DOVEDNOSTECH

✅ TRVALE SE ROZVÍJET

💪 Tím se staneme rozdílovými hráči, kteří budou určovat směr. Chcete být nejlepším lídrem vašeho “panelového domu a hrát pralesní ligu”? Nebo se chcete “účastnit mistrovství ČR, Evropy, Světa či Olympiády”? 

🚩 Může se zdát, že na to nemáte odvahu, je to hodně práce, že nemáte čas, není to vaše priorita, uspokojili jste se s tím kde jste a co máte. A další výmluvy. ANO, máte pravdu. Není to pro všechny. Ale kdo to pochopí, tak hejbne zadkem, aby byl konkurenceschopný, než přijde další krize v podobě nezaměstnanosti.  

🎯 3-2-1 START! START! CHTĚJTE OBJEVIT A ROZVINOUT SVŮJ POTENCIÁL LEADERA. ZAČÍNÁME v 25.ledna 2024. Registarce už teď na www.muhlhandl.cz.  

❤️ Let´s GO! 

David M. #muhlhandlfinance, #karierajecesta