🤝 V červenci 2003 se po tříměsíčním školení na finančního poradce potkávám s kamarádem a představuji mu svou novou práci. Bavíme se o penězích a on mi odpouští drobné chyby začátečníka v komunikaci. 

🍀Známe se od školy, prožili jsme spolu dětství i dospívající věk. Chodili na koncerty, hráli karty, jezdili na vodu, prostě žili poststudentský pracovní život bez závazků. 

💰 Chci mu pomoct zorganizovat si finance a protože vidí, že mám dobrý záměr, tak si získávám jeho důvěru. Jeho hlavní vizí jsou plány na vybudování podkrovního bytu. 

🦉 Postup je stále stejný. Zjistím cashflow, aktuální stav smluv a majetku, osobní poměry a připravím finanční plán, který ihned realizujeme.

🚀 Na výstavbu bytu potřebuje vlastní zdroje a část prostředků si půjčit. Podařilo se nám vyřídit úvěr, zajistit příjmy pro případ zdravotních rizik a ještě vytvořit finanční rezervu. Výstavba mohla začít. Vybudoval se nádherný podkrovní byt s terasou a výhledem na Brno. Co bylo potom?

🍀 Všechno šlo skvěle. Bydlení, práce, podnikání, cestování po světě, zábava. Až do chvíle, kdy během vteřiny přišla dopravní nehoda. 45 minut resuscitace a následně konstatování, že mu již není pomoci. Nám zůstávají pouze krásné vzpomínky na společné zážitky. Život kamaráda, už nám nikdo nevrátí. Jaké je poučení a co pomůže pozůstalým?

✅ Když si bereme úvěr, mějme pojištění zdravotních rizik. Dluhy zaplatí pojišťovna.

✅ Mít všechny smlouvy aktualizované v jednom šanonu.

✅ Mít finančního poradce, který má přehled a vyřídí formality spojené s dědictvím.

✅ Připravit se a nečekat, až přijde ta vteřina.

✅ Mít a hýčkat si svého “anděla strážného” – finančního poradce.

Let´s go!👇

https://muhlhandl.cz/finance/

❤️David M.❤️