ČASTO SE NÁS PTÁTE…

Proč využívat služeb našich poradců?

Ušetříme Vám čas. Zajistíme Vám potřebné informace. Pomůžeme Vám s výběrem a nastavením správných produktů. Zastoupíme Vás při jednání z finančními institucemi. Vyjednáme Vám lepší podmínky. Pomůže Vám s administrativou. Vše řešíme diskrétně v pohodlí našich kanceláří nebo u Vás doma. Poskytneme Vám doživotní servis.

Jak rozeznáte poradce od prodejce?

Poradce zastupuje klienta. Poradce pomáhá a nabízí možnosti. Poradce buduje s klienty dlouhodobé vztahy. Poradce si na první schůzce vyjasní pravidla spolupráce. Pporadce Vám ukáže, kam se jeho práce bude ubírat a co od něj můžete očekávat. Poradce má vytvořené zázemí pro svou práci a má přístup k informacím o většině společnostech na trhu a jejich produktech. Poradce dodržuje etiku a dress code. Poradce nemá tuto činnost jako přivýdělek nebo brigádu. Poradce reaguje pružně na Vaše požadavky. Poradce pro Vás vyjedná hned od začátku nejlepší podmínky produktů a nečeká na konkurenční nabídku. Poradce nejdřív zjistí, jaké jsou Vaše priority, potřeby, přání a stávající finanční situace. Poradce Vám udělá pořádek v cash flow a ve smlouvách. Poradce má přehled o Vašich financích.

Prodejce produktů najdete v bankách, pojišťovnách, investičních společnostech. Prodejce z jedné společnosti Vás nikdy nepošle ke konkurenci, i když by to pro Vás bylo výhodnější! Prodejce zajímá, jak Vám co nejrychleji prodat produkt bez ohledu na Vaši celkovou finanční situaci. Prodejce bude vždy hájit zájmy svého zaměstnavatele. Prodejce musí splnit měsíční obrat, aby mu nesnížili plat nebo ho nevyhodili. Prodejce Vám stále nabízí další a další produkty, aniž by znal Vaši celkovou finanční situaci. Pokud využíváte služby prodejců, tak počítejte s tím, že se v tom časem úplně ztratíte a budete mít ve všem velký chaos. V produktech pak utopíte své vydělané peníze.

Jak prověřit kvalitního finančního poradce?

Máte-li poradce, se kterým jste spokojení, ale možná je to jen prodejce, který Vás zahltil produkty. Jak to zjistíte? Následující jednoduché otázky, Vám pomohou zjistit kvalitu a úroveň poradce. Proto se ho zeptejte: Jak získává informace o společnostech a produktech? Jak dlouho v oboru pracuje? Jak se vzdělává? Jestli je to jeho jediná činnost? Jak probíhá spolupráce? Kolik má klientů? Kde má kancelář? Co pro Vás může všechno udělat? Jak je placený? Může Vám ukázat graf portfolia realizovaných produktů? Může Vám ukázat nějaké reference zákazníků?

Kdo je správný finanční poradce?

Správný poradce pracuje jako OSVČ. Odborné informace, technickou a legislativní podporu dostává od poradenské společnosti OVB Allfinanz, a.s., která jediná na trhu v EU nemá soukromého vlastníka. Je vlastněná bankovními a finančními institucemi. Správný poradce nestřídá poradenské společnosti podle toho, kdo nabízí vyšší provize. Není závislý na prodeji jednoho produktu. Není závislý na jednom klientovi. Není závislý na informacích z jednoho zdroje. Svobodně podniká a rozvíjí svoji firmu i počet klientů.

Jak poznám, že je finanční poradce odborník?

Poradce má živnostenské oprávnění k provozování živnosti. Má licence ČNB pro podřízeného pojišťovacího zprostředkovatele a vázaného zástupce. Pravidelně se účastní odborných školení. Ovládá své vystupování, mluvu a dodržuje dohody. Stará se o správné nastavení produktů a cash flow. Mluví s klientem o příkladech z praxe. Sám využívá to, co nabízí.

Na co si dát pozor při jednání s finančním poradcem a co je podezřelé?

Když na první schůzce začne mluvit o vypovězení Vašich stávajících smluv. Když na druhé schůzce chce podepsat novou smlouvu. Když Vám slibuje garantované zhodnocení u investičních fondů. Když po Vás chce další kontakty na lidi z Vašeho okolí, aniž je vidět výsledek jeho práce. Když je roztěkaný, neklidný a spěchá. Když Vám nabízí řešení, aniž by znal Vaši finanční situaci.