JAKÝ JE ROZDÍL MEZI PORADCEM A PRODEJCEM?

Donedávna jsem tento rozdíl neznala a odpověděla bych: „Všichni jsou stejní“! Dnes díky mé špatné zkušenosti s finančním prodejcem a mé dobré zkušenosti s finančním poradcem ten veliký rozdíl znám….

….Špatná zkušenost začala tím, že jsem chtěla zdarma navýšit cílovou částku u stavebního spoření. Kontaktovala jsem finančního prodejce, paní, se kterou jsem smlouvu dříve sepisovala. Přijela ke mně domů a vše jsme vyřídily. Až později jsem se z výpisu dozvěděla, že mi z naspořených peněz ztrhli poplatek za navýšení cílové částky. Já se ptala proč?, když stavební spořitelna v rámci marketingové kampaně navýší cílovou částku zdarma! Za takové navýšení, ale prodejce nedostane provizi……

Pán, kterého opravdu můžu nazývat finančním poradcem, na kterého mi dala kontakt kamarádka, si se mnou skvěle popovídal, hodně se vyptával a hlavně mi naslouchal. Vzal si ode mě potřebné informace a zjistil moje priority. Sestavil finanční plán a vybral z finančního trhu produkty, které jsou přímo šité na míru a budou mi nejvíce vyhovovat. V rámci servisu také zařídil veškeré administrativní formality a vše mi předal srovnané ve složce i s platebními instrukcemi.

Pokud to shrnu, tak výhody, které plynou ze spolupráce s finančním poradcem jsou, že mám všechny produkty a informace o nich na jednom místě. Stará se o to jeden člověk. Ušetřím čas zjišťováním parametrů smluv, vyřizováním v bankách a pojišťovnách a administrativou. A jako bonus mi poskytuje dlouhodobý servis i když žádnou smlouvu zrovna neuzavíráme. Spolupráce trvá již řadu let a za to děkuji.
Pokud se Vám naše služby líbí, podívejte se na www.muhlhandl.cz nebo mě kontaktujte na martinaskova@muhlhandl.cz.