Stavební spořitelny už v létě výrazně sníží úroky, které mohou klesnout i o více než polovinu. Ani tak se ale o přísun nových smluv neobávají. Další bezpečné vklady spolehlivě porážejí díky státnímu příspěvku.

V současné době ČMSS nabízí roční úrok za šestiletou dobu spoření až 1,3 %, což je nejvíc ze všech pěti stavebních spořitelen, které na trhu fungují. Nyní se Českomoravská stavební spořitelna rozhoduje, zda nejvyšší možný úrok bude 0,7 procenta, nebo spadne ještě níž. To bude záviset na tom, jestli bude pokračovat v nabídce tarifu, který má pro klienty, kteří chtějí jen spořit, nebo bude mít na trhu jeden stejný tarif pro všechny klienty.

Praxe: Stát lidem k vlastním úsporám přidává na stavební spoření 10 %, maximálně však 2000 Kč ročně. Při optimální variantě měsíčního spoření 1700 Kč po dobu šesti let, je nyní roční zhodnocení až 3,48 %. Když úrok klesne na 0,5 %, bude to 2,69 %.

To je více než dvojnásobek současné nabídky spořicích účtů v bankách. Výnos ze stavebního spoření spolehlivě překoná i nejlepší termínované vklady. Stavební spoření tím tak bude méně výhodné než nyní, ale stále bude nejvýhodnějším způsobem bezpečného uložení peněz.